Saar Gansner

Het verhaal van...

30 oktober 2025

“Ik heb niet veel nodig om gelukkig te zijn. Elke dag kunnen doen wat ik leuk vind, is voor mij genoeg. In de kloosterbrouwerij voelt geen enkele dag als werkdag en dat gevoel is fantastisch! Wat ik hier samen met mijn vader heb mogen neerzetten is heel bijzonder. Van een pand met een lekkend dak en zonder stromend water, hebben we een prachtige plek gemaakt die volledig is verweven met de kloostergeschiedenis van Steyl.

Ik had vroeger nooit kunnen bedenken dat ik hier uiteindelijk terecht zou komen. Ik groeide op in Tegelen en als scholier wilde ik graag tolk worden. Ik heb een flinke talenknobbel en na het behalen van mijn middelbareschooldiploma ging ik naar de Vertaalacademie in Maastricht. Ik was toen 17 jaar oud en binnen een half jaar verdronk ik in alle nieuwigheden. Ik stopte in Maastricht en besloot de opleiding Make-up and Hair Artist in Arnhem te gaan volgen. Ik ging op kamers en leerde haarwerken, wonden, maskers en protheses maken. Ontzettend leuk, maar eigenlijk wist ik toen al: dit is tijdelijk. Elk weekend kwam ik terug naar Venlo om bij mijn familie en vrienden te zijn. De verhuisdozen in Arnhem heb ik nooit helemaal uitgepakt.

Placeholder for Portret Saar 2Portret Saar 2

“Noodgedwongen ontdekte ik mijn passie voor de levensmiddelenindustrie”

In 2017 kreeg ik de ziekte van Pfeiffer. Ik kreeg een leverontsteking die ervoor zorgde dat ik geen fructose en lactose meer kon verdragen. Met hulp van een diëtist leerde ik om mijn voedingspatroon aan te passen op mijn voedselintoleranties. Ik besloot me te focussen op wat ik wél nog kon verdragen, in plaats van alleen maar te letten op wat ik niet meer mocht. Zo verdiepte ik me noodgedwongen in de levensmiddelenindustrie en al doende vond ik het steeds interessanter. Zó interessant, dat ik Food Innovation ging studeren aan de HAS green academy. Nu ik erop terugkijk denk ik wel eens: het heeft zo moeten zijn.

In diezelfde periode begon mijn vader met het brouwen van zijn eigen bier. Mijn vader is levensmiddelentechnoloog en samen met een vriend kocht hij in 2018 een brouwinstallatie van 80 liter. Vanuit ons tuinhuisje begonnen ze met brouwen en het organiseren van proeverijen. Het was de ambitie van mijn vader om van zijn hobby zijn beroep te maken. Toen de vriend van mijn vader besloot om te stoppen met brouwen, zag ik mijn kans! Vanaf augustus 2020 vestigden we ons in een deel van de oude Schlösserei en samen met mijn vader ging ik experimenteren met het brouwen van nieuwe biersoorten. Ik hielp mee met proeverijen, verzorgde de promotie en nam steeds meer kennis mee vanuit de HAS.

Placeholder for STILL 2STILL 2

“Samen aan de slag gaan en onderweg zorgen voor verbroedering”

In de zomer van 2025 hebben we na een voorbereiding van 5 jaar onze huidige locatie in de kloostertuin van Steyl geopend. In onze productieruimte staat een brouwinstallatie van 500 liter. De ruimte daarnaast is een proeflokaal en lunchroom geworden, en buiten is een knus terras waar onze gasten van harte welkom zijn. Het is een fantastische plek geworden en het heeft iets magisch zo tussen de oude kloosters en tuinen. Vroeger kwam ik hier al met mijn opa en oma. Dan namen ze me mee naar het Missiemuseum en dat maakte grote indruk op me.

Ik geloof dat we in Venlo goed zijn in verbinden, samen doen en samen genieten. Dat laten we zien met vastelaovend en tijdens de vele festivals. Elk stadsdeel heeft zijn eigen, unieke geschiedenis. Voor Steyl zijn dat de zusters, broeders en paters die 150 jaar geleden op initiatief van Arnoldus Janssen een kloostergemeenschap stichtten die nog altijd springlevend is. Zoiets lukt alleen als je samen aan de slag gaat en onderweg zorgt voor verbroedering. Ik hoop dat ik daar met Kloosterbrouwerij Steyl nog jarenlang een steentje aan mag bijdragen.”

Placeholder for STILL 1STILL 1

Venlo is van en voor ondernemende mensen die het leven vieren.

Laat je inspireren door nog meer verhalen van trotse Venlonaren.