Ein waek geleje stonden weej te kieke nao d’n groëten optoch in Venlo. Of misschien neet. Misschien leepse wal zelf mei! Of loogse nog langoet in bed um beej te komme van de daag d’r veur. Misschien bisse de ganse vastelaovend wal ontvluch en loogse lekker op ‘t strand örges woa ‘t werm waas, of misschien hesse ‘t feest gewoën neet gevierd dit jaor. De vastelaovend is netuurlik wal iets wat ik neet aan mich vuerbeej kos laote gaon as stadsfotograaf. Venlo ontwaakt en ‘t wuurt ein groet fees mit zien alle “same”. Waat hebben weej d’r weer van genaote!
Nederlands:
Een week geleden stonden we toe te kijken naar de optocht in Venlo, of misschien niet. Misschien liep je zelf de optocht! Of lag je nog languit in bed bij te komen van de dag ervoor. Misschien ben je de vastelaovend wel ontvlucht en lag je lekker op het strand ergens waar het warm was, of misschien heb je het feest gewoon niet gevierd dit jaar. De vastelaovend is natuurlijk wel iets wat ik niet kan laten liggen als stadsfotograaf. Venlo ontwaakt en het wordt een groot feest met ze alle. “Same”. Wat hebben we er weer van genoten.


Over de schrijver
Joy Cremers
Over de schrijver
Joy Cremers
Joy Cremers (20) is de eerste stadsfotograaf van Venlo. Uit de 40 inzendingen koos de jury unaniem voor Cremers die opviel met haar brede portfolio en indringende perspectief.
Joy Cremers kwam voor het eerst in aanmerking met fotografie tijdens kunstlessen op het Valuas College. Daar leerde ze de beginselen van het vak en was meteen helemaal verkocht: ‘ik wil later fotograaf worden!’ Inmiddels zit ze in het derde jaar van de opleiding fotografie aan het Sint Lucas in Eindhoven.

































