Sef Derkx en Rafael Crucho - Klaasstraat Pronkstraot

Klaasstraat 32, 5911 JR Venlo

Klaasstraat Pronkstraot

Cut-up poetry is een literaire techniek, waarbij wordt geknipt in een geschreven tekst. Met de verschillende fragmenten worden vervolgens geschoven en gehusseld. Zo ontstaat een nieuw arrangement dat niet per se logisch hoeft te zijn. Liever niet eigenlijk. Cut-up poetry voert terug naar de dadaïsten uit de jaren twintig van de vorige eeuw. De Amerikaanse beatgeneration - met voorop schrijver William S. Burroughs - experimenteerde ermee. Wij hebben ons laten inspireren door de taal van de Klaasstraat Pronkstraot. Een wirwar van woorden en zinnen die je hier overal om je heen ziet. Een straat met verschillende sferen op verschillende uren.


Over de makers

Jaren geleden werd Sef Derkx (1951) geïnterviewd door een leerling van College Den Hulster. Hij was door een leraar zijn kant opgestuurd in het kader van een profielwerkstuk. De vragen had de jongen opgeschreven. De eerste luidde: ‘Hoe zou u uzelf omschrijven?’ Daar moest Sef Derkx over nadenken. Plots floepte het eruit: ‘Ik ben vooral Hertstóchtelik Venlonaer. Daar had en heb ik de handen vol aan.’ De Hertstóchtelikke Venlonaer is onder meer al sinds meer dan een kwart eeuw stadscolumnist en -chroniqueur. Vorig jaar werd hij benoemd tot de Stadsdichter van Venlo.

Placeholder for Foto Sef Derkx door Egon Notermans MiddelFoto Sef Derkx door Egon Notermans Middel

Toen Rafael Crucho (2005) voor het eerst als kind leerde schrijven, wist hij vrijwel meteen dat hij dat voor de rest van zijn leven wilde blijven doen. Dat hij vijftien jaar later gedichten zou schrijven over zijn eigen leven, het verlies van zijn vader, het uitzoeken van het leven zonder hem, en wat ergens in de loop der tijd “zijn” stedje zou gaan worden, had hij niet zien aankomen. En toch is het zo gelopen: tegenwoordig houdt hij zich dan ook vooral bezig met teksten over het alledaagse leven in Venlo, en die liefde voor de stad, die hij nog elke dag opnieuw terugvindt.

Placeholder for Foto Rafael CruchoFoto Rafael Crucho

Je raakt niet uitgekeken in Venlo

Winkels

DAAN Casa Fiori

De mooiste boeketten en bloemstukken

Placeholder for Casa fioriCasa fiori
Winkels

Wunderland

Placeholder for 2021 06 Venlo Partners Wonderland 32021 06 Venlo Partners Wonderland 3
Eten & drinken
Eten en drinken

Bab Flouri

Placeholder for LOCATIE Bab Flouri WEBLOCATIE Bab Flouri WEB
Locatie

't Zoete Genot

Placeholder for 12045684 722634084547892 6418096511998557478 o12045684 722634084547892 6418096511998557478 o
Winkels

Jamin

Zoet, zoeter, zoetst

Placeholder for Jamin VenloJamin Venlo
Erfgoud

Villa Canoij

Kaldenkerkerweg 109

Placeholder for Venlopartners 010524 Keramiekroute 01Venlopartners 010524 Keramiekroute 01